بررسی و دانلود پاورپوینت درباره انواع داستان و رمان

بررسی و دانلود پاورپوینت درباره انواع داستان و رمان دارای نکات کلیدی پاورپوینت درباره انواع داستان و رمان,پاورپوینت, درباره, انواع, داستان, و, رمان,

دسته بندی: Powerpoint

نوع فایل: ppt (قابل ويرايش و آماده پرينت)

تعداد اسلاید: 24 اسلاید

قسمتی از متن فایل دانلودی

تعريف داستان
داستان از قديمي ترين قالب هاي هنري است كه پيشينه ي بسيار كهني دارد و انسان ها آن را به صورت هاي گوناگون براي يكديگر نقل و بازگو كرده اند. از زماني كه انسان هاي غارنشين پس از يك روز تلاش و كوشش و شكار حيوانات، شبانه درون غارها كنار آتش مي نشستند و ماجراها و اتفاقات روزانه و چگونگي شكار حيوانات وحشي را براي يكديگر بازگو مي كردند و به انتظار پايان ماجراها و حرف هاي يكديگر گوش فرا مي دادند، تا امروز، با همه ي پيشرفتي كه در زمينه هاي مختلف زندگي حاصل شده است و نويسندگان بسياري با خلق آثار متنوعي پا به عرصه ي ادبيات داستاني نهاده اند؛ همواره انسان نيازمند خواندن و شنيدن داستان و انواع گوناگون آن بوده است.

« داستان يا نوول (Novel) اثري است روايي به نثر كه مبتني بر جعل و خيال (Fiction) باشد. اگر طولاني باشد به آن رمان و اگر كوتاه باشد به آن داستان كوتاه (Short story) مي گويند.»
ناصر ايراني:« اصطلاح داستان در محدوده هنر داستان نويسي يك معني عام دارد و يك معني خاص. در معني خاص شامل رمان و داستان كوتاه مي شود و در معني عام به هر ‘ اثر هنري منثور’ گفته مي شود.»

ارسطو در « هنر شاعري» ( بوطيقا) مي گويد:« داستان از سه قسمت تشكيل شده است: آغاز، ميانه و پايان.»
فراي، داستان را به چهاردسته تقسيم مي كند:1- داستان واقع گرا ( Novel of manners)2- رمان منثور ( Prose romance)3- اعترافـات ( Confession) يـا نگـارش شرح حال خود ( Autobiography)4- تشريح ( Anatomy)، برگرفته از نام كتاب « روبرت برتون»، موسوم به « تشريح ماليخوليا» Anatomy of melancholy).»


دانلود مستقیم فایل