بررسی و دانلود فروش تحقیق حسابداری حسابها و اسناد دریافتنی

بررسی و دانلود فروش تحقیق حسابداری حسابها و اسناد دریافتنی دارای نکات کلیدی تحقیق حسابداری حسابها و اسناد دریافتنی,حساب دریافتنی و پرداختنی,حسابداری حسابها و اسناد دریافتنی PDF,رشته حسابداری,حساب واسطه در حسابداری,فایل WORD حسابداری حسابها,ماهیت حسابها در حسابداری pdf,استاندارد حسابداری اسناد دریافتنی,تحقیق حسابرسی

توضیحات:
فایل تحقیق حسابداری حسابها و اسناد دریافتنی با فرمت ورد، در حجم 21 صفحه WORD آماده پرینت برای دانشجویان رشته حسابداری.

بخشی از متن:
مقدمه
پول و جهان تجارت، شما را نسبت به اطرافتان روشن‌تر می‌کند. اوضاع مساعد یک تجارت به ساماندهی و فرآیندهای حسابداری و همچنین سیاست‌ها و تصمیمات وابسته است. بدون یک سیستم حسابداری جامع، اداره‌ی شرکت شما پرریسک خواهد بود و ممکن است با کسری نقدینگی، جرایم مالیاتی و قصورات دیگر مواجه شوید. شما می‌توانید کسب‌وکارتان را با اعمال یک سیستم حسابداری دقیق و مطمئن، سروسامان دهید و در واقع آن را با یک نرم افزار حسابداری قوی رشد دهید. در این مطلب به بررسی حسابداری حسابها و اسناد دریافتنی خواهیم پرداخت.
ماهیت حساب در حسابداری
به‌طور کلی اصلی ترین معادله حسابداری شامل بخش دارایی ها در سمت راست و بدهی ها و سرمایه در سمت چپ است:
دارایی = بدهی + سرمایه
به حساب هایی که متعلق به سمت راست معادله حسابداری باشند «حساب با ماهیت بدهکار» گفته می شود؛ مثل موجودی نقد و بانک ، حساب های دریافتنی ، موجودی کالا ، دارایی های ثابت ، هزینه ها و بهای تمام شده.
به حساب هایی که متعلق به سمت چپ معادله حسابداری باشند «حساب با ماهیت بستانکار» گفته می شود؛ مثل حساب های پرداختنی ، تسهیلات ، سرمایه ، درآمد و فروش .
بدین ترتیب افزایش در حساب های با ماهیت بدهکار در ستون بدهکار ثبت می شود و کاهش در حساب های با ماهیت بدهکار در ستون بستانکار ثبت می شود. اما افزایش در حساب های با ماهیت بستانکار در ستون بستانکار ثبت می شود و کاهش در حساب های با ماهیت بستانکار در ستون بدهکار ثبت می شود.
انواع حسابها به منظور حسابرسی
1- حسابهای موقت
حسابهای موقت یا سود و زیانی، حسابهایی هستند که با پایان یافتن دوره مالی با یک حساب واسطه بسته شده و مانده آن‌ها به دوره مالی بعد انتقال نمی یابد.
حسابهای مربوط به صورت سود و زیان جزء حسابهای موقت هستند، زیرا مانده این حسابها ( درآمد/ فروش، خرید، هزینه های مستقیم خرید، برگشت از فروش و تخفیفات، برگشت از خرید و تخفیفات، تخفیفات نقدی خرید و فروش و کلیه هزینه ها ) به حساب خلاصه سود و زیان که همان حساب واسطه هست بسته می شوند.
مانده حساب خلاصه سود و زیان ، سود یا زیان ویژه دوره مالی است که به حساب سود و زیان انباشته که یک حساب دائمی است انتقال می یابد. در نتیجه در پایان دوره مالی، مانده ای از این حسابها وجود ندارد که به دوره مالی بعد منتقل گردد.
2- حسابهای دائمی
حسابهای دائمی یا ترازنامه ای همانطوری که از نامشان پیداست ، دائمی اند. بعبارتی مانده آنها مربوط به یک دوره مالی نبوده و در پایان هر دوره مالی مانده آنها به دوره مالی بعد انتقال می یابد.
حسابهای موجودی نقد و بانک ، حسابهای دریافتنی/ پرداختنی ، موجودی مواد و کالا ، پیش دریافتها و پیش پرداختها از این دسته اند.
و …

فهرست مطالب:
مقدمه
ماهیت حساب در حسابداری
انواع حسابها به منظور حسابرسی
تفاوت تراز آزمایشی با ترازنامه
تفاوت بهای تمام شده کالای ساخته شده با بهای تمام شده کالای فروش رفته
چرخه حسابداری چیست؟
مراحل چرخه حسابداری
ثبت اسناد حسابداری
چند نکته مهم حسابداری
مواردی که سبب عدم توازن تراز آزمایشی می شود
پنج رفتار مهم که باید در موعد قانونی انجام گردد
ماهیت حساب فروش در حسابداری
ماهیت پیش پرداخت در حسابداری
ماهیت درآمد در حسابداری
ماهیت خرید در حسابداری
ماهیت حسابهای دریافتنی
انواع حسابهای دریافتنی
نمونه مثال ثبت عملیات مالی آبان ماه موسسه خاور

این فایل با فرمت ورد در 21 صفحه آماده پرینت برای دانشجویان رشته جسابداری تهیه شده است.


دانلود مستقیم فایل