بررسی و دانلود فروش تحقیق استانداردهای حسابرسی، عملکرد حسابرس و مبحث گزارش در استانداردهای حسابرسی

بررسی و دانلود فروش تحقیق استانداردهای حسابرسی، عملکرد حسابرس و مبحث گزارش در استانداردهای حسابرسی دارای نکات کلیدی تحقیق استانداردهای حسابرسی,عملکرد حسابرس و مبحث گزارش در استانداردهای حسابرسی,درس حسابداری 3,خلاصه استانداردهای حسابرسی pdf,خلاصه استانداردهای حسابداری,doc,خلاصه استانداردهای حسابداری عمومی,انواع گزارش حسابرسی مستقل,فایل WORD استانداردهای حسا,,,

توضیحات:
فایل تحقیق استانداردهای حسابرسی، عملکرد حسابرس و مبحث گزارش در استانداردهای حسابرسی با فرمت ورد، در حجم 19 صفحه WORD آماده پرینت برای دانشجویان رشته حسابداری.

بخشی از متن:
امروزه با پیشرفت روز افزون صنعت و تجارت و به دلیل تنوع و پیچیدگی حساب های سازمان های مختلف اقتصادی و همچنین لزوم اعمال مدیریت برتر در مؤسسات از یک طرف و نیاز مدیران به استفاده از اطلاعات مالی تحت مدیریت خود از طرف دیگر ، موجب گردیده که حسابداری به صورت یک فن نوین به عنوان ابزار نظام اقتصادی به کار گرفته شود . حسابرسی نیز فرایندی است به سامان برای جمع آوری و ارزیابی بی طرفانه شواهد درباره ی ادعاهای مربوط به فعالیت ها و وقایع اقتصادی برای تعیین میزان انطباق این ادعاها بامعیارهای از پیش تعیین شده و گزارش نتایج به اشخاص ذینفع استانداردهای حسابرسی، معیاری برای سنجش کیفیّت کار حسابرسان است. انجمن حسابداران رسمی آمریکا برای نخستین بار در سال ۱۹۴۷، استانداردهای ده گانه حسابرسی را معرفی نمود. در این مطلب قصد داریم به استانداردهای حسابرسی، عملکرد حسابرس و مبحث گزارش در استانداردهای حسابرسی ذکر شده با مثال بپردازیم.
حسابرسی چیست؟
فرایندی است بسامان به شکل جمع‌آوری و ارزیابی بی‌طرفانه شواهد درباره ادعاهای مربوط به فعالیت‌ها و وقایع اقتصادی برای تعیین میزان انطباق این ادعاها با معیارهای از پیش تعیین‌شده و گزارش نتایج به اشخاص ذی‌نفع («بیانیه مفاهیم بنیادی حسابرسی»)
این تعریف به صورت عمده و جامع ارائه شده‌است تا انواع مختلف حسابرسی را شامل شود. برخی از عبارات این تعریف نیاز به توضیح بیشتری دارد. عبارت فرایند بسامان بر این نکته دلالت دارد که حسابرسی بر اساس برنامه‌ریزی مناسب انجام می‌شود. برنامه‌ریزی مناسب شامل جمع‌آوری و ارزیابی بیطرفانه شواهد است. حسابرسان باید با حفظ بیطرفی نسبت به جمع‌آوری و ارزیابی مربوط بودن و اعتبار شواهد بپردازند. اگر چه نوع، میزان و قابلیت اتکای شواهد در کارهای مختلف حسابرسی می‌تواند متفاوت باشد، اما جمع‌آوری و ارزیابی شواهد، بخش اعظم فعالیت‌های حسابرسان را تشکیل می‌دهد. شواهدی را که حسابرسان جمع‌آوری می‌کنند باید درباره ادعاهای مربوط به فعالیت‌ها و وقایع اقتصادی باشد. در حسابرسی، واژه ادعا معنای ویژه‌ای دارد و به اظهارات ضمنی یا صریح مدیریت اطلاق می‌شود که در قالب صورت‌های مالی، اسناد و مدارک یا سیستم‌ها تجسم می‌یابد. برای مثال، صورت‌های مالی اساسی تهیه شده توسط مدیران شامل چند ادعا است. از جمله مبلغی که در ترازنامه در سرفصل اموال، ماشین آلات و تجهیزات نشان داده می‌شود، بیانگر این است که مدیران ادعا دارند: شرکت بر این دارایی‌ها مالکیت دارد و از این دارایی‌ها در فرایند عادی عملیات تولیدی یا خدماتی خود استفاده می‌کند و این مبلغ، بهای تمام شده تاریخی پس از کسر استهلاک انباشته این دارایی‌ها است.
هدف حسابرسان از مقایسه شواهد جمع‌آوری شده با ادعاهای مربوط به فعالیت‌ها و وقایع اقتصادی، تعیین میزان انطباق ادعاهای مزبور با معیارهای از پیش تعیین شده است. اگر چه معیارهای مختلفی برای تعیین میزان انطباق وجود دارد، اما در تنظیم صورت‌های مالی اساسی، معمولاً معیار اصلی و مورد قبول، اصول حسابداری یا استانداردهای حسابداری است. در بند ۲ بخش ۲۰۰ استانداردهای حسابرسی کشور (۱۳۸۶) نیز تأکید شده‌است که هدف از حسابرسی صورت‌های مالی، اظهارنظر نسبت به این موضوع است که آیا صورت‌های مالی براساس استانداردهای حسابداری تهیه شده‌است یا خیر.
و …

فهرست مطالب:
مقدمه
حسابرسی چیست؟
انواع حسابرسی
حسابرس کیست؟
انواع حسابرس
وظایف و مسئولیت‌های حسابرس
کارها و فعالیت‌های اصلی شغل حسابرس
استانداردهای حسابرسی
اجزای اصلی گزارش حسابرس
مثال ها گزارش حسابرسی
مثال توضیحی ۱ : اظهارنظر مشروط به دلیل تحریف با اهمیت
مثال توضیحی ۲: اظهارنظر مردود به دلیل تحریف اساسی
مثال توضیحی ۳ : اظهارنظر مشروط به دلیل محدودیت
مثال توضیحی ۴ : عدم اظهارنظر به دلیل محدودیت اساسی

این فایل با فرمت ورد در 19 صفحه آماده پرینت برای دانشجویان رشته حسابداری تهیه شده است.


دانلود مستقیم فایل