بررسی و دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌ های مشاوره و روان‌ درمانی (دیدگاه روانکاوی) نوشته مرتضی ترخان

بررسی و دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌ های مشاوره و روان‌ درمانی (دیدگاه روانکاوی) نوشته مرتضی ترخان دارای نکات کلیدی کتاب نظریه‌ های مشاوره و روان‌ درمانی,پیام نور,مرتضی ترخان ,علیرضا آقا یوسفی ,فرهاد شقاقی,پاورپوینت نظریه‌ های مشاوره و روان‌ درمانی,پاورپوینت کتاب نظریه‌ های مشاوره و روان‌ درمانی,خلاصه نظریه‌ های مشاوره و روان‌ درمانی,دیدگاه روانکاوی,فصل د,,,

پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌ های مشاوره و روان‌ درمانی (دیدگاه روانکاوی) نوشته مرتضی ترخان، علیرضا آقا یوسفی، فرهاد شقاقی (پیام نور) در قالب pptx  و در حجم 66 اسلاید:

بخشی از متن: 
فروید و روانکاوی:
فروید در سال 1856 در شهر فرایبرگ در ایالت مراویای اتریش بدنیا آمد.
دیدگاه بروک مبنی بر آنکه انسان را همچون نظام زیستی و پویا تصور کرده که اصل بقای انرژی بر آن حاکم است، مبنای دیدگاه پویای فروید از کنش روانشناختی را تشکیل میدهد.
تخلیه هیجانی به حالتی گفته میشود که فرد در حالت خلسه هیپنوتیزم، رویاها و تجربیات گذشته خود را شرح میدهد.
طبق کتاب بروئر و فروید، هر اختلال هیستری نتیجه یک ضربه روانی شدید بوده که باعث میشود فرد، درک خود را از دنیای واقعی پیرامون خود از دست بدهد.
از دیدگاه فروید، سرکوب کردن یک انگیزه نیرومند، به ضربه روانی شدید منجر شده و نشانگان روانی، جانشین انگیزه های سرکوب شده میشوند.
روش تخلیه هیجانی و افکار بروئر در زمان اختلالات روانی بوسیله هیپنوتیزم، پایه اصلی نظریه فروید شده است با این تفاوت که فروید برای درمان اختلالات روانی خود، از روش تداعی آزاد خاطرات استفاده نمود.
پیشرفت فروید در عرصه روانکاوی به سال 1896 و استفاده فراوان از روش تداعی آزاد بر میگردد.
روش تداعی آزاد در سال 1900 در کتاب تعبیر رویا متبلور شده که به اعتقاد بسیاری، مهمترین اثر فروید است.
فروید در کتاب تعبیر رویا، نظریه خود را در مورد ذهن انسان مطرح کرد.
فروید در سال 1909 به دعوت استنلی هلا به دانشگاه کلارک رفته و نظریه های رشد تخیلات دوران کودکی، اصول کارکرد مغز، فرآیند رواندرمانی، نظریه غریزه مرگ و زندگی را مطرح نمود.

دانلود مستقیم فایل