بررسی و دانلود پاورپوینت میراگر و جداگر

بررسی و دانلود پاورپوینت میراگر و جداگر دارای نکات کلیدی دانلود پاورپوینت میراگر و جداگر,میراگر,جداگر,بهسازی لرزه ایی,سیستم های اتلاف انرژی,میراگرهای اصطکاکی,میراگرهای تسلیمی,میراگرهای جرمی تنظیم شده,تقویت,مقاوم سازی,بهسازی سازه,پاورپوینت انواع میراگر,پاورپوینت انواع جداگر,پاورپوینت عمران

مدتی است که موضوع مقاوم سازی در کشور با اقبال روز افزون مواجه شده است که با توجه به لرزه خیزی ایران، امری کاملاً موجه است . وقوع زلزله هایی چون نورتریج در کالیفرنیا و کوبه در ژاپن بخوبی نشان داد که حتی کشورهایی که در کار زلزله بسیار پیشرفته، و در اعمال ضوابط لرزه ای سختگیرند لازم است به مقاوم سازی لرزه ای توجه نمایند.
تحقیقات نشان داد که اتکای صرف به مقاومت نه شرط لازم برای ایستایی سازه در برابر زلزله های مخرب است و نه شرط کافی . غفلت از ظرفیت تغییر شکل سازه در محاسبات لرزه ای در طراحی لرزه ای میتواند به شکست تدابیری بینجامد که با صرف هزینه زیاد برای پایدار سازی سازه ها در زلزله های مخرب اتخاذ شده است . این موضوع اول بار بطور عمیق توسط محققان زلاند نو نظیر پاولی درک شد و به صراحت بیان گردید و اثر آن خیلی زود در ضوابط لرزه ای این کشور ظاهر شد بطوریکه نیروی زلزله طرح به صورت تابعی معکوس از توانایی سازه برای تحمل تغییر شکلهای غیرارتجاعی ارائه شد .
تحقیقات گسترده در کشورهای لرزه خیز بویژه امریکا، ژاپن و زلاند نو در سه دهه آخر قرن بیستم در این مسیر ادامه یافت و رفته رفته به صورت یک مکتب نو بروز نمود . برای درک درست رفتار لرزه ای سازه باید به دو عامل بسیار مهم توجه نمود:
1. رفتار دینامیکی سازه
2. رفتار غیرخطی سازه
عامل اول موجب می گردد که تمهیداتی چون استفاده از انواع میراگرها و دستگاه های جداساز بطور وسیعی در مقاوم سازی لرزه ای بکار روند، و عامل دوم، آنگونه که خواهیم دید پای طیف وسیعی از روش ها و تکنیکهای متکی بر افزایش ظرفیت تغییر شکل نظیر پلیمر الیافی را به این میدان باز نموده است .

فهرست مطالب شامل موارد زیر می باشد:

بخش اول:میراگر

انواع میراگر از دیدگاه رفتاری

بررسی هریک از میراگرها

معرفی پروژه ها

بخش دوم:جداگر

سیستم جداساز لرزه ایی

ویژگی های دینامیکی

انواع جداساز ها

بررس هریک از جداساز ها

معرفی پروژه ها

این فایل با فرمت پاورپوینت قابل ویرایش در75اسلاید تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل پاورپوینت لاتین بررسی جداگرها (27اسلاید)


دانلود مستقیم فایل