بررسی و دانلود پاورپوینت ساختار و معماری باغ های ایرانی

بررسی و دانلود پاورپوینت ساختار و معماری باغ های ایرانی دارای نکات کلیدی دانلود پاورپوینت ساختار و معماری باغ های ایرانی,پاورپوینت ساختار باغ های ایرانی,ساختار و معماری باغ های ایرانی,باغ های ایرانی,پاورپوینت معماری باغ های ایرانی,باغ های مشهور با معماری ایرانی,پاورپوینت ساختار و معماری باغ های ایرانی,پاورپوینت باغ

توضیحات:
فایل پاورپوینت ساختار و معماری باغ های ایرانی ،در حجم 44 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
باغ ایرانی persian garden نوعی خاص از معماری و ساختار باغ و کاخ سازی می باشد که ایرانیان آن را ابداع و طراحی کرده اند.
این نوع باغ با طراحی زیبا و چشم نوازش، نمادی از غنای معماری، تاریخی و فرهنگی ایران زمین می باشد.
شما در باغ های ایرانی جریان و زندگی را خواهید یافت، گیاهان و گل ها، آب های روان و . . . بخشی از زیبایی های این نوع باغ می باشد که با طراحی استادانه و منظم آن مجموعه ای ماندگار در طول تاریخ را ایجاد کرده. به گونه ای که این معماری و ساختار در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.
این باغ ها گوشه ای از بهشت بر روی زمین می باشند، قدم زدن در کنار آب های روان، دیدن فواره های زیبا، نوازش طبیعت زنده، درختان سربه فلک کشیده و چشم انداز بنا و یا کاخ ساخته شده در باغ حس و حالی وصف نشدنی برای شما رقم خواهد زد.
در زبان فارسی باستان از کلمه ” پارایدائزه ” به معنی “حصار” که برای نامیدن نوعی از باغ که محصور است، استفاده می شده. همین واژه در بسیاری از زبان ها ریشه دوانده است برای مثال واژگانی همچون پردیس ( فارسی ) ، پارادئیسوس ( یونانی )، پَردس ( عبری )، فردوس ( عربی ) و پارادایز ( انگلیسی ) از کلمه “پارایدائزه” ریشه می گیرند.
در گذر زمان کلمه “پارایدائزه” از فارسی میانه ( پهلوی ) حذف شد و کلمه bāy در تاجیکستان امروز bāg جای آن را گرفت و در سده های بعد در فارسی نو، واژه “باغ” جایگزین واژه پیشین شد.
در زبان فارسی نو، کلمه های بسیاری به عنوان مترادف باغ وجود دارد. همچون: گشن، گلستان، بوستان، بُستان.
متاسفانه برخی از پژوهشگران همچون ویلبر آمریکایی و اصانلوی ایرانی بدون بررسی ریشه کهن کلمه باغ، ریشه این واژه را از عربی دانسته و معتقدند که از دوره سلجوقی وارد زبان فارسی شده است.

فهرست مطالب:
مقدمه
ریشه شناسی نام باغ ایرانی
تاریخچه باغ های ایرانی
پاسارگاد ، یکی از قدیمی ترین باغ های ایرانی
انواع باغ های ایرانی
ساختار و معماری باغ ایرانی
نقش آب در معماری باغ ایرانی
فضای سبز باغ ایرانی
انعکاس باغ ایرانی در نقوش فرش ها
باغ های مشهور ایرانی در شهرهای مختلف کشور ایران
ثبت در یونسکو
باغ های مشهور دنیا با معماری ایرانی

این فایل با فرمت پاورپوینت در 44 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل WORD باغ ایرانی(9 صفحه)


دانلود مستقیم فایل