بررسی و دانلود پاورپوینت نظریه واحد همسایگی «کلرنس آرتر پری»

بررسی و دانلود پاورپوینت نظریه واحد همسایگی «کلرنس آرتر پری» دارای نکات کلیدی دانلود پاورپوینت نظریه واحد همسایگی «کلرنس آرتر پری»,نظریه واحد همسایگی «کلرنس آرتر پری»,پاورپوینت نظریه واحد همسایگی,پروژه سیر اندیشه های شهرسازی,پاورپوینت نظریه واحد همسایگی کلرنس آرتر پری,نظریه واحد همسایگی کلرنس آرتر پری,واحد همسایگی

توضیحات:
فایل پاورپوینت نظریه واحد همسایگی «کلرنس آرتر پری» ، در حجم 40 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
در دوران پس از انقلاب صنعتی و انباشته شدن شهرها از جمعیتِ شاغل در بخش صنعتی و توسعه ماشینیزم، دیدگاه های متفاوتی در رابطه با توسعه شهرها و ویژگی های درونی آنها مطرح شد. نظریه ها و جنبش های اصلاح طلبانه ای برای اصلاح ساختار فضایی شهرها شکل گرفتند که خواستار حذف معضلات و مشکلات شهرها و برگردان آرامش گذشته به آنها بودند. یکی از این نظریات تئوری«واحد همسایگی » بود که توسط «کلارنس پری » مطرح شد. او ابتدا در سال ۱۹۲۶ میلادی طرح مقدماتی «واحدهای خودیار» یا «واحد همسایگی» را منتشر کرد و سپس در سال ۱۹۲۹ گزارش جامع این طرح توسط پری در کمیته طرح منطقه ای نیویورک و حومه منتشر شد.
نگرانی پری از عدم بهسازی شرایط کالبدی و اجتماعی مادرشهرهای ایالات متحده، در ربع اول قرن بیستم موجب شد تا طرح واحد همسایگی شکل بگیرد. پری تا حد زیادی تحت تأثیر منطقه بندی ، نحوۀ واگذاری مسکن و دیگر جنبش های اصلاح طلبانه مطرح در آن زمان در ایالات متحده قرار داشت. طرح وی علائق روز افزون به مشارکتی کردن خدمات شهری را نشان می¬دهد. گزارش اصلی سال ۱۹۲۹ به صورت بخشی از طرح منطقه ای نیویورک نگاشته شد که رهنمودی برای توسعه حومه های شهری بود. این نظریه که در ۹۰ سال اخیر از پیشروترین نظریات شهرسازی بوده است و توانسته تا حد زیادی در مدیریت شهری، کاهش معضلات اجتماعی و ایجاد هویت در محلات موفق عمل کند. پری بر این باور بود که زندگی گروهی که در فطرت انسان ها نهفته است. برای او مطلوب بوده و پیش نیاز نظم و آموزش اجتماعی است. تا کنون پروژه های بسیاری نیز بر اساس نظریه واحد همسایگی در حومه های نیوجرسی، بوستون، نیویورک و فلوریدا ساخته شده است.
و…

فهرست مطالب:
مقدمه
تعريف و ويژگی های واحد همسايگی
۱) حمل و نقل ، خارج از بافت مسکونی
۲) حریم اجتماعی و خصوصی
۳) جمعیت بهینه در واحد همسایگی
۴) مراکز فرهنگی و آموزشی در واحد همسایگی
۵) حدود فیزیکی واحد همسایگی
۶) خدمات شهری
طرح واحد های خودیار همسایگی
کاربری‌های عمده و مهم در طرح واحد همسایگی
دبستان
پارکها
مغازه‌های محلی
کاربری مسکونی
خیابان‌ها و معابر عمومی
اثرات اجتماعی و فرهنگی واحد همسایگی
۱) هویت اجتماعی
۲ ) تغییر مفهوم محله
۳ ) ایجاد حس مالکیت نسبت به محله
۴) انجمن های اجتماعی و تعاونی های اقتصادی
۵) هم صدایی و وحدت نظر و عقیده
مکان های مناسب برای اجرای تئوری واحدهای همسایگی
شهرسازی خوشه ای
نمونه ای از واحد همسایگی اجرا شده در نیوجرسی
مفهوم محله و واحدهای همسایگی در ایران
نمونه موردی (محله فهادان (یوزداران) یزد)
نتیجه گیری
منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 40 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل WORD استانداردهای طراحی مجتمع مسکونی(18 صفحه)


دانلود مستقیم فایل