بررسی و دانلود پاورپوینت مرمت خانه رجائی

بررسی و دانلود پاورپوینت مرمت خانه رجائی دارای نکات کلیدی دانلود پاورپوینت مرمت خانه رجائی,مرمت خانه رجائی,پاورپوینت مرمت خانه رجائی,آشنایی با خانه رجایی,پاورپوینت مجتمع مسکونی نمونه خارجی,پاورپوینت خانه رجایی,بررسی و تحلیل خانه رجائی مشهد,پاورپوینت مرمت و احیای خانه رجائی

توضیحات:

فایل پاورپوینت بررسی و تحلیل خانه رجائی مشهد ،در حجم 52 اسلاید،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

منزل مسكوني رجايي در داخل كوچة پرتو و بعد از گذر از يك پيچ در مسير راه باريك قرار گرفته است . بنا داراي يك ورودي مي باشد كه از كوچة پرتو ( سرشور 20 ) باز مي گردد . درب ورودي آهني بوده و در سالهاي اخير تعويض شده است. بعد از ورود از درب اصلي اول نماي اصلي و بزرگ خانه كه متقارن مي باشد ديده مي شود. همراه با حوض و 3 باغچه بزرگ كه در داخل حياط قرار دارند. حياط كفپوشهايي آجري به صورت مربع و لوزي دارد كه رنگ سيمان خاكستري دارند و به نام آجر قداقي معروف هستند. مسافحت كل حياط تقريباً 800 مترمربع است.
در سمت راست ورودي ( ضلع غربي بنا ) يك ساختمان دو طبقه وجود دارد كه در حدود 30 سال پيش ساخته شده است. اين خانه داراي پنجره هاي چوبي بزرگي مي باشد كه 2 يا 3 لت هستند و در داخل هم چند اتاق به همراه آشپزخانه و سرويسها وجود دارد.
در ضلع شرقي بنا نيز دستشويي هايي براي مسافرين احداث شده است و در كنار آن نيز يك اتاق كوچك جهت نگهباني و سرايداري وجود دارد.
نماي اصلي بنا داراي گچكاري مي باشد كه رنگ آميزي زيبايي شده است. در بالاي نما نيز قرنيز زيبايي با آجر كاري به چشم مي خورد كه براي حفاظت از نما و شستگي آن به وسيلة باران و … احداث شده است.
در داخل بناي اصل 2 پلكان در 2 طرف ارتباط با طبقة بالا را فراهم مي آورند، در طبقة همكف يك حوضخانه و دو اتاق در 2 طرف آن به چشم مي خورد كه در پشت يكي از آنها مطبخ قرار دارد و در پشت اتاق ديگر انباري مي باشد.
در طبقة بالا نيز چندين اتاق تو در تو و همچنين راه پله پشت بام قرار گرفته اند.

فهرست مطالب :
موقعيت طبيعي اثر
موقعيت فعلي اثر
تاريخچه و وجه تسميه اثر
نوع و توضيحات مالكيت اثر
مشخصات اثر
توضیحات مربوط به معماری دوره پهلوی
برون گرایی
پلان
معماری دوره پهلوی
شناخت، مواد و مصالح
نما
پنجره و بالکن
تزئینات
خلاصه از معماری دوره پهلوی
اقدامات انجام شده درمورد حریم
ویژگی اثر
نوع بهره برداري ازاثر ( قبلي ، فعلي ، پيشنهادي)
توضيح دخل و تصرفات انجام شده و مشهود در اثر
توضیح تعمیرات گذشته اثر
ـشرح وضعيت موجود، خطر پذيري و آسيبهاي وارده
توضیحات ضروری و اختصاصی اثر
منابع و مآخذ گذارش
معرفی سایت پلان
معرفی موقعیت بنا درنقشه شهر مشهد
عامل عارضه
عامل مخل

این فایل با فرمت پاورپوینت در 52 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول
فایل پاورپوینت مجتمع مسکونی نمونه خارجی


دانلود مستقیم فایل