بررسی و دانلود مقاله ترجمه شده CMOS سيماس (CMOS) (Complementary Metal Oxide Semiconductor)

بررسی و دانلود مقاله ترجمه شده CMOS سيماس (CMOS) (Complementary Metal Oxide Semiconductor) دارای نکات کلیدی سیماس,سیموس,cmos,Complementary,Metal,Oxide,Semiconductor,مدار معکوس سيماس,اينورتر سيماس,مدار منطق,مدار منطقی,گیت,nand,and,or,xor,nor,گیت های منطقی,سوییچینگ و نشت,سیماس آنالوگ,معماری مدار

مقاله ترجمه شده CMOS در قالب یک فایل ورد 15 صفحه ای ، قابل ویرایش. فایل تک و بدون نمونه مشابه

فن آوري ســيماس در ریزپردازنده ها ، میکرو کنترلرها ، رم های استاتيک و ديگر مدارهای با منتطق دیجیتال مورد استفاده قرار ميگيرد. فن آوري سيماس همچنين براي طيف گسترده اي از مدارهاي آنالوگ از جمله سنسورهای تصويری ، مبدل داده ها و مدارهای مجتمع فرستنده و گيرنده ، براي بسياري از انواع وسایل ارتباطات استفاده می شود. فرانک ونلاس در سال 1967 ، الگوی سیماس را ارائه داد.
سيماس گاهی نیز به عنوان نیمه هادی-اکسید-فلز تکمیلی-تقارن ( cos-mos ) به کار گرفته می شود. عبارت ‘تکميلي – تقارن’ اشاره به اين واقعيت است که نوعي سبک طراحي ديجيتال با استفاده از فن آوری سیماس به صورت تکمیلی و متقارن برای هر دو نوع نیمه هادی نوع n و نیمه هادی نوع p مورد استفاده قرار می گیرد تا توابع منطقی را با استفاده از اثر میدان ترانزیستور تولید کند.

عناوین اصلی :

سيماس
جزئيات فني
پياده سازي
ايده عمومي
مدار معکوس سيماس
اينورتر سيماس
عمليات
مدارهاي منطق سيماس ابتدايي
مثال : گيت NAND در طرح بندي فيزيکي
قدرت : سوییچینگ و نشت
سیماس آنالوگ
محدوده دما
اصول طراحی مدارات ECL
معماری مدار
گیت OR-NOR
گیت AND-NAND


دانلود مستقیم فایل