بررسی و دانلود پاورپوینت فصل ششم کتاب روش‌ها و نظریه‌های مشاوره گروهی نوشته جرالد کوری (گشتالت درمانی گروهی)

بررسی و دانلود پاورپوینت فصل ششم کتاب روش‌ها و نظریه‌های مشاوره گروهی نوشته جرالد کوری (گشتالت درمانی گروهی) دارای نکات کلیدی نظریه ها و روش هاش مشاوره گروهی,نظریه‌های مشاوره گروهی,جرالد کوری,هدف گشتالت درمانی,تمرکز گشتالت درمانی ,تجارب مراجع,کتاب جرالد کوری, جرالد کوری,هدف گشتالت درمانی,تعریف و ریشه,روانشناسی گشتالت,اصول رایج در گشتا

پاورپوینت فصل ششم کتاب روش‌ها و نظریه‌های مشاوره گروهی نوشته جرالد کوری (گشتالت درمانی گروهی) ترجمه: فائزه عسکری، مریم خدابخشی، مهرنوش دارینی، فرناز عسکری در قالب pptx و در حجم 135 اسلاید: 


بخشی از متن:  

مقدمه:
درمان گشتالت به وسیله پرز و همسرش لورا در سال 1940 گسترش یافت.
هدف گشتالت درمانی:                  
در گروه فراهم آوردن زمینه ای برای افزایش آگاهی اعضا از تجارب و عملکردشان می باشد.
رویکرد گشتالت را به خاطر تمرکز زیاد بر اینجا ، اکنون ،انتخاب فرد، و پذیرش مسئولیت می توان رویکرد وجودی به حساب آورد.
همچنین به خاطر تاکید بر چگونگی ادراک افراد،نقش افراد خلق تجارب و سازمان بخشیدن به خود و دنیای پیرامونشان می توان آن را رویکرد پدیدار شناختی دانست.تمرکز گشتالت درمانی بر تجارب مراجع در زمان حال و موانع موجود بر سر راه آگاهی فرد می باشد.

تعریف و ریشه:گشتالت، یک واژه آلمانی است که واژه کاملا مترادفی در زبان انگلیسی ندارد. شکل بندی، ساخت، الگوی یگانه یا کل سازمان  یافته معنی دار از جمله واژههایی هستند که تقریبا همان معنا را دارند. کلمه گشتالت به معنی این است که یک کل، چیزی بیشتر و یا متفاوت از مجموع اجزای آن است.

سازماندهی قسمتهای جزئی، ساختاری را خلق می کند که ویژگی خاص خود را دارد.در خصوص ادراک یا تجربه کردن، معنا یا اهمیتی را به محرک وارده می افزاییم. این کار از طریق مزیت دادن به الگوهای خاص یا گشتالتهایی که ما آنها را شکل میدهیم، صورت میگیرد.

روانشناسی گشتالت، اساسا بر فرایند ادراک یا یادگیری تاکید می نماید. گشتالت درمانی، از نظر فلسفی، شکلی از “فلسفه وجودی” است. فلسفه وجودی، میخواهد بداند که مردم وجود بی واسطه خود را چگونه تجربه میکنند؛ در حالی که روانشناسی گشتالت میخواهد بداند.

فرض بر این است که افراد برای رسیدن به استقلال وخود  مختاری باید آن چه را که از گذشته بر عملکر کنونی شان تاثیر گذار است.مشخص کرده و با به تجربه در آوردن کشمکش ها و اتفاق های گذشته در زمان حال سطوح آگاهی خود را افزایش داده و به کلیت و یکپارچگی دست پیدا کند   ظرفیت خود نظم بخشی و کنار آمدن با مشکلات را پیدا خواهد کرد.


دانلود مستقیم فایل